Magneesiumi ja D-vitamiini võimas sünergia

D-vitamiin

Magneesiumi ühingu meditsiiniline Direktor Dr. Carolyn Dean ütleb, et kasu ja tulemused, mida me peaksime D-vitamiini tarbimisest saama on palju väiksemad, kui magneesiumitase organismis pole piisav. Kuna Magneesium toimib koos D-vitamiiniga on ta ka hädavajalik viimase imendumiseks meie organismis. Ometigi saadakse magneesiumi järjepidevalt alla igapäevase soovitatava normi.

Põhjalikud uuringud on näidanud, et madal D-vitamiini tase organismis on seotud mitmete erinevate haiguste ja seisunditega. Sealhulgas erinevad vähitüübid nagu nt. rinnavähk, eesnäärmevähk, jämesoolevähk. Samuti ka diabeet, südame haigused, artriit, osteoporoos, psoriaas ja vaimsed häired.

Sellal, kui üha enam inimesi mõistab D-vitamiini suurepäraseid omadusi ja kasutegureid, jääb sellest enamasti suur osa omandamata, kuna ei arvestata magneesiumi igapäevase tarbimise tähtsust. „Magneesium on elutähtis osake, mis töötab sünergiliselt koos vitamiin D-ga“ ütleb Dr.Dean.

Piisavas koguses magneesiumi saamine igapäevaselt on meie organismile väga tähtis. Tänu magneesiumile on meie keha võimeline erinevaid aineid omastama ja teostama ainevahetusega seotud protsesse. Tänu sellele omastubki paremini nii D-vitmiin, kui ka näiteks kaltsium. Dr. Dean ütleb, et magneesium aktiveerib juba meie kehas oleva (ladestunud kujul) D-vitamiin, mis omakorda aitab organismil paremini omastada ka kaltsiumi.

Magneesium stimuleerib kindlaid hormoone meie kehas, nagu näiteks Kaltsitoniini. Kaltsitoniin (CT) on 32 aminohappest koosnev peptiidhormoon, mida sekreteerivad põhiliselt kilpnäärme parafollikulaarsed rakud (C-rakud).
Need hormoonid aitavad säilitada luustruktuuri, juhtides verest ja pehmetest kudedest välja kaltsiumit ning suunates need tagasi luudesse. See aitab ennetada luude hõrenemist, teatud artriidi vorme ja neerukive.

Mõningased väljavõtted uuringutest, mis illustreerivad eelnevat juttu:

  • Magneesium on hädavajalik D-vitamiini omastamiseks.
  • Magneesium, parandab D-vitamiini omastatavust ja seeläbi aktiveerib mitmete rakuensüümide tegevust.
  • kõik ensüümid, mis teostavad D-vitamiini omastumist, vajavad magneesiumi. Ensüümid on valgumolekulid, mis stimuleerivad igat keemilist reaktiooni meie kehas.
  • Magneesium osaleb meie immuunsussüteemi parandamisel, tagades parema D-vitamiini omastumise.

Mitmed erinevad luu-uuringud näitavad, et magneesium on väga tähtis toetamaks D-vitamiini omastatavusega kaasnevaid kasutegureid meie luudele.

Kui patoloogid alustasid põhjalikke südameuuringuid, leiti seos südamehaiguste ja meie organismis ladestunud kaltsiumi vahel. D-vitamiin pidurdab kaltsiumi kuhjumist ja hoiab ära halva kolesterooli tekkimist meie arterites. Selleks peab ta olema aktiivses vormis, mille jaoks on aga hädavajalik magneesiumi olemasolu meie organismis. D-vitamiin koos magneesiumiga aitab ennetada veresoonte ummistust, juhtides verest kaltsiumi tagasi meie pehmetesse kudedesse ja luudesse, et ehitada meie kehale terve ja tugev luustruktuur.

Dr. Dean lisab: „Mitmed uuringud näitavad magneesiumi ja D-vitamiini koostöö tähtsust nii südame haiguste ennetamisel, kui luude hõrenemise takistamisel. Samuti fakt, et magneesium tõstab D-vitamiini tõhusust näitab, kui vajalik ta tegelikult meie üldise tervise ja heaolu jaoks on.“

Allikas: Medical news

Loe lisaks erinevate vitamiinide ja mineraalide kasulikkusest SIIT