fbpx

Magneesium ja rasedus

rasedus

 

 

Paljud naised naudivad terapeutilist kuuma vanni ning mõnusat leotust. Raseda naise jaoks on poole tunnine häirimata vannis käimine väga rahustav. Selline vann lõõgastab lihaseid, seljavalu, leevendab turseid ja hemorroididest põhjustatud ebamugavustunnet.

Kui nüüd vannile lisada veel magneesiumkloriidi ja söögisoodat, saavad sellest kasu nii ema kui ka loode. Terve lapseootel ema saab olla vaid siis kui keha saab piisavalt magneesiumi. Raseduse ajal kasvab platsentas ja lootes magneesiumi kontsentratisoon. Seega peab lapseootel naine hoolitsema selle eest, et ta saaks kindlasti piisavalt lisamagneesiumi. Rasedus on magneesiumi puuduse tunnus. Te peate teadma, et kui Teil on juba rasedus käes, siis Te vajate kindlasti lisamagneesiumi. 

Haiglas kasutatakse vajadusel rasedustoksikoosi puhul magneesiumsulfaati veenisiseselt manustatuna. Magneesiumi on vaja viljakuse säilitamiseks ja on teada, et kontraseptiivid alandavad kehas magneesiumi taset. Enneaegsete sünnituste arv on alates 1981 aastast vähenenud 30%, samas arstid ignoreerivad peamist põhjust. Magneesiumil on ülioluline roll viljakuses ja raseduse ajal, samamoodi vajab seda juba sündinud laps. Paljusid probleeme seoses raseduse ja sünnitusega saab ära hoida kui hoolitseda selle eest, et keha saab piisavalt magneesiumi.

1991. aastal ütles Dr. Jean Durlach, “Peamiselt esineb magneesiumi puudust viljakas eas naistel. Raseduseaegne magneesiumipuudus tekitab probleeme lootele, hiljem sündinud lapsele, mille mõju võib näha läbi elu. Magneesiumi puudus mõjutab loote kehakaalu, teratogeenseid probleeme kuni surmani välja: Näiteks verepildi muutust ja tempertuuri regulatsiooni. Uuringud näitavad, et magneesiumipuudus mõjutab sünnitusprotsessi ja sünnitusejärgselt emaka kahanemist. Kliinilisi teste magneesiumi puudust kannatavate lapseootel naistega pole piisavalt tehtud. Magneesiumi ülekannet kasutatakse sageli kui tegemist on liiga vara algava sünnitusega ja nt. algavate eklampsia episoodidega. Neid hädasid annab ära hoida kui manustada magneesiumi kogu raseduse aja.

‘Dr. Durlach väidab, et magneesiumkloriidil on eeliseid magneesiumsulfaadi ees. Magneesiumipuudust seostatakse ka imiku äkilise surma sündroomiga. (SIDS).

On olemas selge tõestusmaterjal, et rase vajab lisamagneesiumi ja plasmas selle tase langeb raseduse ajal eriti esimese ja kolmanda trimestri ajal. – Dr. Mildred S. Seelig.

1987. aastal uurisid Taani teadlased kõrge vererõhuga rasedaid. Nad leidsid, et magneesium kaitseb selliste rasedate imikuid ajusisese verejooksu eest. Paljud juhukontroll uuringud näitavad, et magneesiumi saab kasutada ravi eesmärgil kui tegemist on rasedustoksikoosi profülaktikaga või juba esinevate episoodidega. Teadlased on suutnud tõestada, et rasedusaegne lisamagneesiumi manustamine kaitseb alla 1.5 kg kaaluvaid enneaegseid imikuid ajukahjustuse eest. Alakaalulised imikud on ohustatud 60-70 korda rohkem ajukahjustuse tekkimise suhtes kui normaalkaaluga imikud. Ajukahjustusega laste sünd näitab kasvu märke. Uuringud näitavad, et raseduse ajal piisavalt magneesiumi saanud imikud on kaitstud ka vaimse puude eest.

Magneesiumi olulisuse roll hakkab pihta juba siis kui loode on emakas. Raseduse ajal aitab magneesium ehitada ja parandada keharakke nii emal kui lootel. Raskekujuline mineraali puudus võib tekitada rasedustoksikoosi, sünnidefekte ja imiku surma. Magneesium lõõgastab lihaseid ja uuringute põhjal hoiab ära enneaegseid emaka kokkutõmbeid.

Magneesium ja rasedusaegne diabeet

Rasedusaegne diabeet vajab ravi, et hoida ema vere glükoosi taset normi piires kuna vastasel korral avaldab selline haigusseisund lootele halba mõju. Raseduse ajal avalduva diabeediga naistel 5-10% -l avaldub kohe peale rasedust tavaliselt enamasti II tüüpi diabeet. Naistel, kellel on olnud raseduseaegne diabeet, on oht haigestuda 5-10 a pärast diabeeti 40-60%.

Rasedusaegse diabeediga emadel on risk keisrilõikeks ja enneaegseks sünnituseks. Magneesiumiõli kasutamine ja magneesiumi vanni võtmine raseduse ajal aitab selliseid tõsiseid hädasid raseduse ajal vältida.

Raseda naise vee temperatuur

Vann peab olema soe aga mitte kuum. Vee temperatuur ei tohi olla üle 37,7 kraadi. Liiga kuum vesi tõstab raseda kehatemperatuuri ja mõjub lootele halvasti. Liiga kuuma veega vannist tõustes võib rase minestada. Rasedale ei ole vann lubatud kui tegemist on veritsusega või lootevesi on puhkenud. Soovitav on hoida kõhust suuremat osa vee peal.

Allikas: Transdermal magnesium therapy

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga