Milleks on vaja seleeni ja kust seda saada?

Seleen on oluline antioksüdant, kaitstes rakke vabade radikaalide kahjustuste eest, aidates sellega vähendada krooniliste haiguste, nagu vähk ja südamehaigused, riski. Seleen osaleb kilpnäärme talitluse reguleerimises, olles sellega oluliseks lüliks inimese normaalse arengu, kasvu ning ainevahetuse protsessides. See aitab tagada immuunsüsteemi normaalset toimimist. Seda on vaja kudede elastsuse säilitamiseks ja vananemise aeglustamiseks.

Seleenipuudus nõrgestab immuunsüsteemi ja võib võimendada mitmetest teistest toitumislikest, biokeemilistest ning viiruslikest teguritest tingitud haiguslike seisundite väljakujunemist. Piirkondades, kus pinnas ja toit sisaldavad väga vähe seleeni, esineb südamehaiguse vormi (Kešani tõbi), mida iseloomustab südame suurenemine ja –puudulikkus. Defitsiidi väljakujunemisele võivad kaasa aidata suitsetamine, alkoholi tarbimine, rasestumisvastaste tablettide söömine ning keha seleeni omastamise võime haiguslik vähenemine.

Seleeni soovituslik päevane tarbimiskogus on täiskasvanute puhul kuni 70 mcg.

Parimad taimsed seleeniallikad on kuskuss, parapähklid, päevalilleseemned ja nisuidud.

Lihtsaim viis tagada oma kehale rikkalik seleenikogus, on tarbida Siberian Wellness’i pakutavat Seleeni, mis on rikastatud C- ja E-vitamiinidega, et kindlustada selle parim omastumine.

 
 

Allikas