fbpx

Spordivigastused ja nahakaudne magneesiumiteraapia

Nahakaudne magneesiumkloriid kiirendab taastumist sportlikest tegevustest või vigastustest. 

Magneesium ja sport

Vigastused on peaaegu vältimatu osa sportlase elust. See võib olla karm sidemete rebestus või kerge lihaste valulikkus. Igal juhul on enamikke spordiga seotud vigastusi võimalik ennetada või leevendada. Ei ole ebatavaline kuulda mõnest sportlasest, kes kannatab vigastuse all. Üldiselt kui mõni sporditäht on vigastatud, siis võib sellest uudistest lugeda. Avalikkus ootab kannatamatult, et mängija seisundist teada saada.

Iga sportlane saab aeg-ajalt vigastada. See on osa sportlase elust. Õnnetusi juhtub meil kõigil. Kui sa tahad vigastustest loomulikul teel ja kiiresti taastuda ilma, et peaks kasutama ravimeid või minema operatsioonile, siis ei ole parimat teed selle saavutamiseks kui kasutada nahakaudset magneesiumkloriidi ja söögisoodat.

Viimane asi, mida iga treener või spordiarst näha tahab on see, et tema sportlased on vigastatud. Dr. Jeff Schutti sõnul on põlvekõõluse vigastusi võimalik vältida läbi toitainete toetuse, sest kokkutõmbumine ja lõõgastumine on sõltuvuses rakutaseme magneesiumist. Ta ütleb: “Lühenenud põlvekõõlus on vähese magneesiumi viga.” Vedelat magneesiumkloriidi saab lihtsalt pihustada ja hõõruda valusale Achilleuse kannale, et vähendada turset. Jalgade leotamine magneesiumkloriidi jalavannis on parim asi peale venituste, mida teha, et end kaitsta või taastuda põlvekõõluse või teistest vigastustest.

Magneesiumkloriid aplitseerituna nahale imendub otse rakkudesse ja sellel on kohene valuleevendav effekt. 

Nahakaudne magneesiumiteraapia pakub põnevat läbimurret spordimeditsiinis. Treenerid saavad nüüd ravida vigastusi, neid ära hoida ja suurendada jõudlust ning seda kõike samal ajal. Nahakaudne magneesiumkloriidi teraapia suurendab taastumise kiirust vigastustest või pingutusest. See vähendab valu ja põletikku ning samal ajal kiirendab kudede taastumisprotsessi ja suurendab painduvust, mis aitab vältida vigastusi. Samuti teeb tugevamaks ja vastupidavamaks. Nahakaudne magneesiumiteraapia on õnnistuseks sportlastele, treeneritele ja arstidele, kes praktiseerivad spordimeditsiini.

Nahakaudne magneesiumiteraapia on ideaalne valu leevendamiseks, diabeetilise neuropaatia ja põletiku jaoks. Kombineerides sooja ja magneesiumkloriidi, parandab see vereringet ja aitab eemaldada jääkaineid. Magneesiumkloriidi vannid tõmbavad põletiku lihastest ja liigestest välja. Söögisooda teeb selle ravi veelgi tugevamaks ja efektiivsemaks. Dr. Linda Rapson, kes on spetsialiseerunud kroonilise valu ravimisele usub, et umbes 70% tema patsientidest, kes kurdavad lihasvalu, -krampide ja väsimuse üle kannatavad magneesiumipuuduse käes. “Peaaegu kõik nendest paranevad kui ma annan neile magneesiumi,” ütleb Rapson, kes juhib hõivatud Toronto valukliinikut. “See võib kõlada liiga hästi, et olla tõsi, aga see on fakt.”

Kui massaažiterapeut kasutab magneesiumiõli, siis sportlane on piltlikult öeldes seitsmendas taevas.

Suukaudne magneesium ei imendu hästi ja kõrged doosid põhjustavad kõhulahtisust. Seetõttu pakub see sportlastele vähe, kuid nahakaudne aplikatsioon avab täiesti uue universumi sportlastele ja nende treeneritele ning arstidele, kes tahavad teha kõik, et vähendada vigastusi, ravida neid efektiivselt ja muidugi parandada tulemusi. Magneesiumkloriidi nahakaudne kasutamine avab spordimeditsiinis uued uksed ja viib selle uuele tasemele. Nahakaudne magneesium on ideaalne nendele sportlastele, kes vajavad kõrgeid magneesiumitasemeid. Magneesium on väärtuslik piimhappe puhver. Piimhappe kogunemine lihastesse vähendab jõudlust, vastupidavust ja põhjustab sportlastel selle, et nad jooksevad vastu seina. Magneesium aitab seda vältida. 

Taastav sprodimassaaž treeningute ajal aitab treenida paremini ja taastuda vigastustest. Kujutage ette kui tavaliste õlide asemel kasutataks magneesiumiõli, tulemused oleksid dramaatiliselt paremad. Massaaži on kasutatud tuhandete aastate jooksul ja viimastel aastakümnetel on see aksepteeritud meetod, et suurendada sportlaste füüsilist, füsioloogilist ja psühholoogilist heaolu.

Magneesiumi spordimassaaž aitab suurendada painduvust, tõsta lihastoonust ja sealhulgas vähendada vigastuse riski. Teised kasud on armkoe kadumine pärast vigastust, parem vereringe ja suurenenud hapnikuvarustus kudedes, mis pakuvad üldist lõdvestust ja stressi vähendamist, mis kõik omakorda parandab tulemusi. Sportlased, kes taastuvad vigastustest, leiavad, et magneesiumimassaaž kiirendab nende tagasitulekut võistlustele, seega juhid, treenerid ja spordiklubide omanikud investeerivad ravisse. Magneesiumimassaaž omab suurt potentsiaali, et aidata sportlastel muutuda paremaks, mitte lihtsalt normaalseks.

Allikas: Dr. Marc Sircuse koduleht

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga