12 faktorit, mis põhjustavad haigestumist – Parasiidid

Jätkame järjejuttu, milles selgitame peamisi põhjuseid, mis inimesi haigeks teevad. Põhjused on välja selgitanud Vene arst Olga Butakova, kelle loengute põhjal koostatud raamatu abil see jutuke sünnib.

 

Oleme juba kirjutanud kolmest peamisest põhjusest, mis meid haigeks teevad: psühholoogiast, veest ja söögist.

 

Neljas haigestumise põhjus on samuti seotud vee ja toiduga, nimelt kahjustavad meie tervist erinevad seened, viirused, ussid ja bakterid, kes meie kehades hea meelega elutsevad.

 

Parasiitidest pole isegi parima tahtmise juures võimalik täielikult puhastuda, enamik neist on meile lausa vajalikud ja kasulikud. Kasulike tegelaste kõrvale satub aga ka kahjulikke ning erinevate parasiitide kogus meie kehas mängib suurt rolli ka meie tervise juures. Oma keha on tark aeg-ajalt puhastada ning üleliigsed külalised välja ajada.

 

Kes on peamised inimese sees elutsevad seened, viirused, ussid ja bakterid?

 

  • Seened – Candida albicans ehk pärmseen

Pärmseen on koos erinevate bakteritega loomulik osa inimese soolestiku mikrofloorast. See aitab organismil võidelda viiruste vastu ning imab endasse organismi sattunud raskemetallid. Tervel inimesel on soolestiku mikroflooras umbes 20% pärmseent. Liigse vohamise korral hakkab see aga organismi kurnama ning ravimata haigus võib muutuda pikapeale eluohtlikuks, ka põletik ja vähk annavad märku pärmseene vohamisest kehas.

Soodsa kasvukeskkonna loovad pärmseenele antibiootikumid, hormoonravimid, vähiravimid jms. Naistel tekib tavaliselt tupeseen, vahel ka probleemid soolestikuga, kõhulahtisus. Pärast antibiootikumikuuri peaks tarbima heade bakterite preparaate ehk probiootikume, mis aitavad luua tervislikku organismi mikrofloorat.

Pärmi saame me valdavalt toidust, süües pärmiga valmistatud pagaritooteid või juues pärmiga valmistatud õlut. Seen toitub peamiselt kääritatud ja töödeldud toidust, suhkrust, piimast ja nisujahust (gluteenist). Hea oleks need toiduained menüüst välja jätta või tarbida neid minimaalselt.

TESTI ISE PÄRMSEENE VOHAMIST KEHAS: Tõsta õhtul enne uinumist voodi kõrvale klaas veega. Hommikul kui ärkad, sülita klaasi. Kui süljeklimp võtab vees “jalad alla”, siis on kehas Candida’t liiga palju.

 

Pärmseene leviku piiramiseks tasub eeskätt piirata pärmi toitvate ainete tarbimist. Candida’t aitavad välja viia musta pähkli lehed, küüslaukParaFight ning Candida Support.

 

  • Viirused – Gripp

 

Gripp on tuntud viirushaigus, mis levib puhangute, epideemia ja pandeemiana, tavaliselt sügiseti ja kevadeti, kui muutuvad ilmatingimused löövad sassi ka inimese sisekliima. Enamikel juhtudel möödub tõbi kergelt, väljendudes köha, nohu ja palavikuna. Mõndades olukordades võib see haigus olla ka surmav.

Gripp levib tavaliselt aevastamisel või köhimisel vabanevate piiskade abil. Viirused võivad levida ka erinevatel pindadel olevate pritsmete kaudu, aga ka pesemata kätega enda või kellegi teise suud või nina puudutades.

Gripiviirust ei saa nimetada elusmateeriaks, sest tal puuduvad kaks olulist omadust: ta ei söö ja ta ei paljune. Ta on nö kosmiline robot. Viirus ise ei saa paljuneda. Viirus on programm, mis liitub rakuga ja programmeerib rakud ümber. Rakk hakkab kasutama kõiki oma tagavarasid tootmaks viirust. Viirus kasutab rakku nagu doonorit ja geneetiliselt muundatud informatsiooniga rakk arvab, et on viiruse ema ja hakkab ohtralt poegima. Seda ei tohiks tal lasta teha.

Viirusega võitlemist tasub alustada kiiresti, juba pärast esimesi aevastusi ja külmavärinaid. Kui inimene hakkab aevastama, siis tuleb kohe endaga tegelema hakata. Viiruse inkubatsiooniperiood on kuus tundi, kuue tunni pärast toimub nö kosmiline interventsioon.

Viirustel on hea meie organismi kinnituda, kui keha on täis põletikke, lima ja ummistusi ning immuunsus on nõrgenenud. Sestap tasub pidevalt tarbida Omega-3, oma keha regulaarselt puhastada ja jälgida, et toit mida sööme, oleks võimalikult puhas, värske ja minimaalselt töödeldud.

 

  • Ussid – Helmindid ehk nugiussid

 

Nugiussid on kõige sagedamini inimestes elutsevad parasiidid, need jaotuvad ümarussideks, paelussideks ja imiussideks. Usside mõõdud võivad olla alates mikromeetritest kuni mitme meetrini. Inimest ohustavaid helminte on teada umbes 250 liiki.

Nugiussid elavad kopsudes, lihastes, liigestes, veres, lümfis, peaajus, maksas, nahas, isegi silmades, kõige rohkem soolestikus, eriti peensooles, kus toimub peamine toitainete organismi imendumine. Parasiidid paljunevad katastroofilise kiirusega, nad võivad elada lausa kümneid aastaid. Mõned neist on niivõrd hästi adapteerunud, et inimene kui parasiitide peremees, ei tunne nende olemasolu üldse. Isegi, kui pidada rangelt kinni isikliku hügieeni nõuetest, juua ainult keedetud vett, pesta hoolikalt puuvilju, mitte süüa toorest, nõrgalt soolatud või praetud liha ja kala jne, säilib iga päev ikkagi suur risk nakatuda.

Helmindid söövad kehasse saabuvat toitu, samuti organismi rakke, kudesid, verd ja organismi ladestunud jääkaineid. Esmajärjekorras tarvitavad nad inimese jaoks vajalikke toitaineid (sh vitamiine, mikroelemente jne). Nii tekib organismis vajalike ainete defitsiit, oluliselt langeb valkude, rasvade, vitamiinide ja mineraalide omastamine, kahjustuvad lümfisõlmed, soolestik, maks, sapiteed, skeletilihased, kesknärvisüsteem, nõrgeneb immuunsüsteem, häiruvad iseravimisprotsessid.

Parasiitide tegevuse järel võivad areneda mitmed tänapäeval tuntud haigused, nt allergia, aneemia, südame- ja veresoonkonna haigused, migreen, soolestiku ja seedimisega seotud haigused, tsüstid. Nugiusside tekitatud haigusi (neid on sadu) on igal kolmandal inimesel (sh ka lastel) Euroopas. Viimasel ajal viidatakse, et parasiidid mängivad juhtivat rolli vähihaiguste tekkes.

 

Arvatakse, et väikelaste diatees ja allergia on seotud parasiitide üleminekuga emalt lapsele, tihti juba raseduse ajal. Seetõttu tuleb organism enne rasestumist parasiitidest puhastada.

Kui nugiussid hõivavad umbes 10% kehast, pole organism enam võimeline kõiki nende toksilisi ekskremente välja viima. Veri viib parasiitide elutegevuse toksilised jäänused mööda organismi laiali ja ladustab neid, olenevalt inimesest, kas kopsudesse, makku, piimanäärmetesse või mujale. Arvatakse, et kui parasiidid hõivavad 40% organismist, hakkabki arenema vähk.

Spetsialistid on tõestanud, et ükskõik milline ravi (medikamendid, rahvameditsiinilised vahendid või muud meetodid) parasiitide olemasolul tulemust ei anna. Eelkõige tulebki hävitada parasiidid. Neid on aga raske laboratoorselt avastada, sest analüüsid on väga kallid või madala määravusega.

Näiteks Ameerikas on parasiidid 85-95% täiskasvanutel ja nad isegi ei tea seda. Surnukehade lahkamisel on soolestikust parasiite avastatud 90% juhtudel.

Parasiitidega tulevad hästi toime looduslikku päritolu antiparasitaarse toimega ained, mida on organismile kõige lihtsam manustada toiduga. Lülitada menüüsse vastavad aed- ja puuviljad, marjad, ammustest aegadest toiduvalmistamisel kasutatavad maitseained ja ravimtaimed. Kõige sagedamini kasutatakse soolikarohtu, puju, nelki, kreeka pähklipuu lehti – kooskasutamisel võivad nad hävitada 100 liiki parasiite.

Samuti tarvitatakse lavendlit, piparmünti, barbarissi, elupuud, vaaki, artišokki, granaatõuna, kõrvitsat ( kõrvitsaseemned teevad solkmed liikumatuks ja aitavad neid soolestikust välja ajada), kreeka pähkleid, greipi, kurkumit (mõjutab parasiite nelja ainega), küüslauku, saialille, võilille, ingverit (viimased neli taime mõjuvad eriti tugevalt, hävitades isegi parasiitide munad ja vastsed). Hästi toimivad veel musta pähkli lehed, küüslaukParaFight ja sipelgapuu koor.

Tugevate antiparasitaarsete omadustega on külmpressimise teel saadud taimsed õlid. Eriti tugevalt toimivad kreeka pähkli-, maarjaohaka-, viinamarjaseemne-, seedri-, lina- ja aprikoosiõlid. Neid võib kasutada toitude valmistamisel. Hästi toimivad nendest õli, mee, viina ja veini (alkohol ise soodustab parasiitide väljaajamist) baasil tehtud tõmmised.

Märgitakse, et parasiitide väljaajamiseks vajalikud doosid peavad olema piisavalt suured ja mõnikord võivad need esile kutsuda iiveldustunde.

Jaapanlased ei nakatu toore kala söömisel parasiitidega, sest söövad marineeritud ingverit. Praktiseerivad ravitsejad on täheldanud, et parasiidid esinevadki sagedamini nendel inimestel, kellele ei meeldi ja kes ei tarvita eespool nimetatud ravimtaimi, maitse- või toiduaineid.

 

  • Bakterid – Listeeria

 

Listeria monocytogenes ehk listeeria on bakter, mis põhjustab nakkushaigust nimega listerioos. Listerioos ohustab eelkõige immuunpuudulikkusega inimesi ning avaldub palaviku, meningiidi ehk ajukelmete põletiku või seedetrakti häiretena. Haigusesse on võimalik nakatuda aastaringselt, sagedamini toimub haigestumine suvel. Haiguspuhangute põhjuseks on saastunud loomsete toiduainete tarvitamine, sh ebapiisavalt termiliselt töödeldud liha- ja kalatooted, pastöriseerimata piim ja sellest toodetud juustud, toores puu- ja köögivili.

Bakteriaalse nakatumise korral on põhiliseks abinõuks tarbida palju aluselisi vedelikke, nt sooja vett, mida on rikastatud koralliliiva ja H-500‘ga, mis vedeldab röga ja paneb kehavedelikud liikuma.

Haigestumise korral tasub tähele panna, kas haigusega kaasneb ka kõrge palavik. Viirus üksinda eriti kõrget palavikku ei tekita, sellisel juhul on kehas hävitustööd tegemas ka mingi kuri bakter.

 

Parasiitide tervislikuks kehast väljutamiseks on loodud väga tõhusad programmid, küsi lisa!